قریب به ۴ هزار نفر از زندانیان استان حافظ قرآن هستند
قریب به ۴ هزار نفر از زندانیان استان حافظ قرآن هستند

فرهنگ - در بین مددجویان زندان‌های استان کرمان قریب به ۴ هزار نفر حافظ قرآن هستند.

رییس اداره فرهنگی و تربیتی زندان‌های استان کرمان گفت: «خوشبختانه کارهای فرهنگی در زندان‌ها رایج است و هم اکنون در بین مددجویان زندان‌های استان قریب به ۴ هزار نفر حافظ قرآن داریم».

به گزارش خبرنگار زرند ما، حجت‌الاسلام نیک‌نام در آیین اختتامیه مسابقات ورزشی کارمندان زن زندان‌های استان کرمان، زرند را میزبانی شایسته خواند و اظهارکرد: «هفته گذشته مسابقات قرآنی مددجویان زندان‌های استان به میزبانی زندان مرکزی برگزار شد که تعداد قابل توجهی از مددجویان در این مسابقات شرکت کردند و اکثر آن‌ها حافظ کل قران کریم بودند که این‌ها همه به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی است».

وی در تشریح عملکرد اداره کل زندان‌های استان کرمان در حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی و مبارزه با مواد مخدر، بیان کرد: «اکثر مددجویانی که روانه زندان‌های استان می‌شوند، متاسفانه به مواد مخدر اعتیاد دارند اما با برنامه‌ریزی‌های خوبی که در راستای اقدامات فرهنگی، ورزشی و تربیتی در استان صورت گرفته است امروز شاهد ترک اعتیاد بسیاری مددجویان در زندان‌ها هستیم که این مساله منجر به بازگشت سعادتمندانه آن‌ها به جامعه می‌شود».

حجت‌الاسلام نیک‌نام سپس با اشاره به سختی شغل کارمندان اداره زندان‌ها، یکی از اهداف برگزاری مسابقات ورزشی را ارتقاء روحیه خدمتی در کارمندان مجموعه زندان‌های استان عنوان کرد.

انتهای پیام / خبرنگار: نریمان جعفری