برای ارتقاء فرهنگ جامعه شبانه‌روز  تلاش کنید
برای ارتقاء فرهنگ جامعه شبانه‌روز  تلاش کنید

فرهنگ - یک مقام قضایی در زرند خواستار تلاش شبانه‌روزی مسوولان فرهنگی شهرستان برای مقابله با ناهنجاری ها شد.

رییس دادگستری شهرستان زرند گفت: «مسوولان فرهنگی بدانند امروز بایستی نسبت به انجام وظایف خود به عنوان فرماندهانی که در خط مقدم قرار دارند روز و شب تلاش و کوشش کنند».

به گزارش خبرنگار زرند ما، حجت‌الاسلام محمود محمدی در آیین اختتامیه مسابقات ورزشی کارمندان زن زندان‌های استان کرمان به میزبانی زرند، با ابراز خرسندی از برنامه‌های فرهنگی اداره زندان زرند اظهار کرد: «خداوند ورزشکاران و ورزش‌دوستان را دوست دارد و تاکید مقام معظم رهبری هم بر “تحصیل، تذهیب و ورزش” است».

وی با تاکید بر هماهنگی ورزش با اخلاق اسلامی افزود: «تمامی ورزشکارانی که در آیین اختتامیه حضور دارند، محجبه و دارای پوشش اسلامی هستند که این مساله حاکی از پاسداشت پوشش و اخلاق اسلامی در ورزش است».

حجت‌الاسلام محمدی در ادامه خطاب به مسوولان فرهنگی شهرستان تصریح کرد: «مسوولان فرهنگی بدانند امروز بایستی نسبت به انجام وظایف خود به عنوان فرماندهانی که در خط مقدم قرار دارند روز و شب تلاش و کوشش کنند زیرا میزان ناهنجاری‌ها و نابه‌سامانی‌هایی که امروز از سوی دشمن، میهن اسلامی ایران را هدف قرار داده است، بسیار بالاست».

وی اضافه کرد: «یکی از اموری که می‌تواند جوانان ما را پرورش بدهد و در کنار ورزش، مبانی اعتقادی و دینی آن‌ها را ارتقا ببخشد، اجرای برنامه‌های ورزشی است».

رییس دستگاه قضایی زرند ضمن تاکید بر راهنمایی جوانان برای تشخیص راه درست توسط مسوولین فرهنگی، با عنایت به فرمایشی از امیرالمومنین(ع) گفت: «هر کسی که کار فرهنگی انجام می‌دهد و به واسطه آن جوانی را با دین و مذهب آشنا می‌کند، بداند که نه یک فرد بلکه جهانی را هدایت کرده است».

در این مراسم، ماشاءالله تویسرکانی، رییس اداره زندان شهرستان زرند نیز اظهارکرد: «ورزش در کشور ایران از دیرباز همراه با اخلاق و معنویت بوده است».

وی با اشاره به ورزش پهلوانی و سبقه آن در ایران، به الگوبرداری از ویژگی‌های پهلوانان تاکید کرد و افزود: «امروز شاهد اخلاق و منش پهلوانی در شخصیت ورزشکاران عزیزمان هستیم».

تویسرکانی در پایان از مدیرکل زندان‌های استان کرمان برای انتخاب زرند به عنوان میزبان این دوره از مسابقات تشکر کرد.

انتهای پیام / خبرنگار: نریمان جعفری