پل ارتباطی ادبیات زرند گم شده است
پل ارتباطی ادبیات زرند گم شده است

نشست نقد و ارزیابی آثار هنرآموزان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان زرند برگزار شد.

نشست نقد و ارزیابی آثار هنرآموزان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان زرند برگزار شد.

به گزارش خبرنگار زرند ما، محمدصادق امیری‌فر، شاعر جوان زرندی پس از حضور در این نشست، در یادداشتی کوتاه ضمن تقدیر از زحمات مربیان کانون، به استعدادهای حوزه‌ی ادبیات زرند پرداخت و آثار ادبی متولدین دهه‌های ۸۰ و ۹۰ را پربار و امیدبخش ارزیابی کرد.

این فعال ادبی در بخشی از یادداشت خود با اشاره به این‌که نسل دهه‌ی هشتاد و نود استعدادی گسترده و ذهنی پویا دارند، اظهارکرد: «اگر امروزه در شهرستان زرند بخش ادبیات داستانی کودک و نوجوان را در یک کفه و بخش بزرگسال را در کفه‌ی دیگر ترازوی انصاف قرار دهیم، کفه‌ی اول سنگینی قابل ملاحظه‌ای می‌کند!».

امیری‌فر با تاکید بر حمایت از ادبیات کودک و نوجوان زرند افزود: «اگر ساز و کارهای ادبی شهرستان بتوانند از پتانسیل پرچم‌داران کودک و نوجوان استفاده کنند، بی‌شک در یک چشم‌انداز چندساله شاهد اتفاقات شگفت‌آوری در عرصه‌ی ادبیات شهرستان خواهیم بود و می‌توانیم نام زرند را در عرصه‌های مختلف ادبی بیش از پیش در استان و کشور سرآمد کنیم».

وی مشکل اصلی ادبیات زرند را بی‌توجهی به استعدادهای ادبی با ورود به دوره‌ی بزرگسالی دانست و گفت: «نکته‌ی قابل توجه و تامل این است که به طور کلی، بخش‌های کودک و نوجوان و بزرگسال شهرستان که در زمینه‌های ادبی فعالیت می‌کنند، هر کدام در حیطه‌ی خودشان زحمات قابل تقدیری می‌کشند اما گویی در این میان یک پل ارتباطی گم شده است؛ پلی که پیوند میان ادبیات از سطح نوجوانی به بزرگسالی باشد».

فعال ادبی زرند خاطرنشان کرد: «ما کودکان و نوجوانان پویایی را تربیت می‌کنیم اما در استفاده از پتانسیل بالایشان در بزرگسالی کم کاریم؛ پل گم شده‌ی ادبی را باید یافت و ما در حال یافتنیم».

انتهای پیام / خبرنگار: نریمان جعفری