ممنوعیت به‌کارگیری افاغنه در باغات برای برداشت پسته
ممنوعیت به‌کارگیری افاغنه در باغات برای برداشت پسته

دادستان زرند محدودیت‌ها و قوانین خاص در فصل برداشت پسته را تشریح کرد.

دادستان زرند محدودیت‌ها و قوانین خاص در فصل برداشت پسته را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار زرند ما، سیدمهدی قویدل در نشست شورای اداری زرند با بیان این‌که پیشگیری از وقوع سرقت، مهم‌ترین اولویت شورای پیشگیری از وقوع جرم شهرستان است؛ اظهارکرد: «به نقل از رییس اداره‌ی جهاد کشاورزی زرند در سال جاری بالغ بر ۲۲ هزار تن پسته برداشت می‌شود که برآورد ریالی آن معادل ۳۰ هزار میلیارد است».

وی در بیان برنامه‌های ویژه برای پیشگیری از سرقت پسته گفت: «کلیه‌ی سارقین از شروع تا پایان فصل برداشت بازداشت می‌شوند و کارشناسان ویژه‌ای برای شناسایی مال‌خرها، شهرستان را رصد می‌کنند. همچنین با طرح ساماندهی نگهبانان باغات، باید برای تک تک نگهبانان کارت شناسایی و گواهینامه عدم سوءپیشینه صادر شود».

قویدل تصریح کرد: «تنها خریداران دارای مجوز، مجاز به خرید پسته هستند و با هر شخصی که در هر جایی از سطح شهرستان چه در منزل و چه فروشگاه‌های غیر مرتبط اقدام به خرید پسته کند برخورد شده و به علت خرید مال مسروقه راهی بازداشتگاه می‌شود».

وی خاطرنشان کرد: «کارگران غیربومی باید پس از هماهنگی با نیروی انتظامی به‌کار گرفته شوند و به‌کارگیری کارگران افغان برای برداشت پسته نیز کاملا ممنوع است».

دادستان زرند به سایر اقدامات نهادهای امنیتی و انتظامی زرند برای جلوگیری از سرقت پسته در شهرستان اشاره کرد و گفت: «از ورود افراد متکدی به باغات پسته نیز جلوگیری خواهد شد».

 انتهای پیام / خبرنگار: نریمان جعفری