۲۰ درصد اعتبارات فرهنگی به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اختصاص یابد
۲۰ درصد اعتبارات فرهنگی به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اختصاص یابد

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران زرند گفت: «کلیه‌ی دستگاه‌های اجرایی موظف هستند حداقل 20 درصد اعتبارات فرهنگی‌شان را جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت هزینه کنند».

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران زرند گفت: «کلیه‌ی دستگاه‌های اجرایی موظف هستند حداقل ۲۰ درصد اعتبارات فرهنگی‌شان را جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت هزینه کنند».

به گزارش خبرنگار زرند ما، علی صادق‌زاده، فرماندار زرند در نشست شورای عالی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان اظهارکرد: «شهدا و خانواده‌ی آن‌ها در کشور سرآمد هستند و می‌طلبد در حوزه‌ی فرهنگ ایثار و شهادت گام‌های بزرگتر و بهتری برداریم».

وی نقش زرند را در وفاداری به انقلاب برجسته خواند و افزود: «امیدواریم این نقش برجسته حفظ شود. باید آنچه را که شایسته‌ی شهدا و ایثارگران است، انجام دهیم و به مراکز علمی و دانشگاهی جهت ترویج این فرهنگ ناب، توجه کنیم».

صادق‌زاده با بیان این‌که عده‌ای در شهرستان در طول دوران جنگ در جبهه‌های حق علیه باطل ایثار کردند اما نامی از آن‌ها نیست، تصریح کرد: «باید این افراد ایثارگر را که بدون هیچ چشم‌داشتی عازم جبهه شدند، پیدا کرد و به جامعه و جوانان شناساند».

در این نشست، علی عرب، رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران زرند نیز اظهارکرد: «یادمان نرود اگر آرامش و آسایشی داریم، حاصل سختی‌هایی است که جانبازان، شهدا و خانواده‌های آن‌ها متحمل شدند».

وی ضمن اشاره به مشکلات جانبازان شیمیایی و شرایط سخت آن‌ها، گفت: «ما در شهرستان برای هر صندلی و مقام، ۷۳ شهید داریم».

عرب با تاکید بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تصریح کرد: «بر اساس بند ج ماده ۴۴ قانون برنامه پنجم توسعه، کلیه دستگاه‌های اجرایی موظف‌اند ۲۰ درصد اعتبارات فرهنگی خود را جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت هزینه کنند».

وی سپس با بیان این‌که امام صادق(ع) زیارت آرامگاه شهدا را به مانند حج مقبول همراه با پیامبر دانسته‌اند، تصریح کرد: «پروژه ساخت آرامگاه شهدای گمنام نیاز به بودجه دارد. همچنین در شهرستان ۶۱ گلزار شهدا وجود دارد که ۴۲ گلزار ساماندهی شده و ۹ گلزار نیز در دست اقدام است که سعی داریم آن‌ها را تا پایان سال تکمیل کنیم».

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران زرند ادامه داد: «۱۰ گلزار شهدای دیگر نیز در سال ۹۹ ساماندهی خواهند شد».

وی با تقدیر از ناحیه‌ی مقاومت بسیج و اداره‌ی آموزش و پرورش شهرستان زرند جهت برپایی یادواره‌های شهدا بیان کرد: «سال گذشته ۱۲۰ یادواره شهدا در زرند برگزار شد و برنامه‌ریزی خوبی برای نسل جدید و آشنایی ایشان با فرهنگ ایثار و شهادت صورت گرفته است».

عرب خاطرنشان کرد: «طرح دوستان تعزیه‌خوان درحال اجراست و قصد داریم لحظات شهادت رزمندگان زرند را از طریق شبیه‌خوانی به مردم نشان دهیم».

وی در پایان خواستار حمایت تعزیه‌خوانان شهرستان جهت اجرای هرچه بهتر این طرح شد.

انتهای پیام / خبرنگار: نریمان جعفری