هنر خبرنگار تامین نیازهای خبری جامعه است / امیدوارم از مجلس آزاد شوم
هنر خبرنگار تامین نیازهای خبری جامعه است / امیدوارم از مجلس آزاد شوم

نماینده مردم شهرستان‌های زرند و کوهبنان گفت: «هنر خبرنگار این است که بتواند نیازهای خبری جامعه را تامین کند».

نماینده مردم شهرستان‌های زرند و کوهبنان گفت: «هنر خبرنگار این است که بتواند نیازهای خبری جامعه را تامین کند».

به گزارش خبرنگار زرند ما، دکتر حسین امیری خامکانی در آیین تجلیل از خبرنگاران شهرستان زرند اظهارکرد: «حرفه‌ی خبرنگاری، حرفه‌ای سخت و زیان‌آور است و باید به ایشان تسهیلات اختصاص داد».

وی با اشاره به مطالبات به‌حق خبرنگاران زرند در این مراسم، افزود: «طرح ساماندهی رسانه‌ها در مجلس درحال بررسی است و امیدواریم منجر به استقلال رسانه‌ها شود».

امیری خامکانی خاطرنشان کرد: «هنر خبرنگار این است که بتواند نیازهای خبری جامعه را تامین کند».

وی به مشکلات معیشتی و بیکاری پرداخت و ادامه داد: «جنگ نفت و اقتصادی که شاهد آن هستیم بی سابقه است اما با تلاش مردم و مسوولین توانستیم سال گذشته با وجود قانون‌گریزی‌ها و احتکارها از یک خطر بزرگ عبور کنیم و شبیه ونزوئلا نشدیم».

رییس مجمع نمایندگان استان کرمان به امیدبخشی رسانه‌ها تاکید کرد و گفت: «سال گذشته نشان دادیم ما ملتی هستیم که همان‌گونه از دفاع مقدس سربلند بیرون آمدیم، می‌توانیم جنگ اقتصادی را نیز پشت سر بگذاریم. این اتفاق کار بزرگی بود که رسانه‌ها با ایجاد امید در آن سهیم بودند».

وی خواستار رقابت رسانه‌های محلی با رسانه‌های حرفه‌ای شد و تصریح کرد: «مردم حق دارند خبر درست دریافت کنند و مشکلات آن‌ها به درستی منعکس بشود. همچنین مسوولین نیز این حق را دارند که به عنوان قشری از مردم دیده بشوند و مشکلات آن‌ها نیز انعکاس پیدا کند».

امیری، مردم، مسوولین و رسانه‌ها را شاخص‌های توسعه دانست و تاکید کرد: «این شاخص‌ها باید به‌خوبی عمل کنند چرا که اگر یکی از آن‌ها عملکرد درستی نداشته باشد، زحمات دو شاخص دیگر نیز به هدر می‌رود».

وی سپس در پاسخ به این سوال که آیا قصد شرکت در انتخابات آتی مجلس را دارید، بیان داشت: «خودم را مدیون مردم می‌دانم که ۵ دوره به بنده‌ی حقیر اعتماد کردند و به این دلیل است که حتی در زمان بیماری و مشکلات خانوادگی نیز تلاش برای مردم را در اولویت خود قرار دادم».

نماینده مردم زرند و کوهبنان ادامه داد: «در این سال‌ها تلاش کردیم که با آرامش، اعتدال، میانه‌روی و تعامل با مسوولان در هر دولتی که حاکم بوده، حتی اگر مورد بی‌مهری هم قرار گرفتیم، کار را پیش ببریم و همین آرامش باعث شد اکنون در بخش‌های اقتصادی، صنعتی و معدنی شاهد اتفاقات میمونی باشیم و سرمایه‌گذاری را فراری ندادیم».

وی با ابراز امیدواری از برگزاری انتخاباتی پرشور، اضافه کرد: «امیدوارم حقیر بتوانم (از مجلس)آزاد بشوم و فضا را به دست تازه نفس‌ها بدهیم».

انتهای پیام / خبرنگار: نریمان جعفری