پیگیری راهبردهای امنیتی کرمان در قالب سند توسعه نظم و امنیت
پیگیری راهبردهای امنیتی کرمان در قالب سند توسعه نظم و امنیت

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان گفت: راهبردهای امنیتی این استان در قالب سند توسعه نظم و امنیت پیگیری می‌شود.

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان گفت: راهبردهای امنیتی این استان در قالب سند توسعه نظم و امنیت پیگیری می‌شود.

به گزارش گروه استان‌های خبرگزاری آنا از استانداری کرمان، خلیل همایی‌راد در برنامه آموزش محورشناسی دانشجویان دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران که در سالن پیامبر اعظم(ص) استانداری کرمان برگزار شد، اظهار کرد: سند توسعه نظم و امنیت در کرمان سال ۱۳۹۲ با مشارکت دانشگاه شهید باهنر و دفتر تحقیقات کاربردی نیروی انتظامی تدوین شده است.

وی، «پیش‌بینی و پیشگیری» و «مسئول‌سازی و همراه‌سازی» را از رویکردهای این سند برشمرد و ادامه داد: در راستای رویکرد پیش‌بینی و پیشگیری، همه سناریوهای محتمل بررسی و اقدامات پیشگیرانه متناسب با آنها برنامه‌ریزی و اجرا می‌شود.

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان با تأکید بر اینکه آنچه در سند توسعه نظم و امنیت دیده‌ایم، ابعاد امنیت انسانی است، خاطرنشان کرد: در قالب این سند، امنیت در حوزه‌های فردی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، مواد غذایی، بهداشت و سلامت و امنیت زیست‌محیطی بررسی می‌شود.

همایی‌راد  با بیان اینکه راهبردهای امنیتی این استان در قالب سند توسعه نظم و امنیت پیگیری می‌شود یادآور شد: در یک سال اخیر هیچ گردهمایی، تجمع سیاسی، سخنرانی و میتینگ که مجوز قانونی داشته، لغو و یا با اخلال مواجه نشده است و همه کسانی که در کرمان کار سیاسی انجام می‌دهند، برنامه‌های خود را در کمال آرامش پیگیری می‌کنند.

وی در تبیین «امنیت ملی» و «امنیت عمومی» عنوان کرد: امنیت ملی توانایی حکومت برای حفاظت از تمامیت ارضی، حاکمیت و منافع ملی در برابر تهدیدها است که در کرمان به امنیت ملی به‌عنوان موضوعی نگاه می‌کنیم که عمدتاً در حوزه مسئولیت نیروهای نظامی است.

 مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان افزود: در حوزه امنیت عمومی نیز تأمین امنیت، نظم پایدار، انسجام اجتماعی و از بین بردن هرگونه هراس در جامعه مورد تأکید بوده که مبنای سند توسعه نظم و ایثار کرمان است.